Любителі суперфудів — корисних продуктів природи — не можуть не оцінити корисний для здоров'я чай із зерняток насіння гречки, який має назву Ку Цяо (Ku Qiao Cha). Батьківщина цього чаю — Китай, де його вирощують з давніх часів.
Кілька тисяч років тому в Китаї сталася сильна посуха, весь урожай загинув, а жителі опинилися на межі життя і смерті через голод. І, за легендою, верховний бог Нефритовий Імператор Юй-ді подарував людям насіння гречки. Ці зернятка були посаджені в кінці осені і не дивлячись на заморозки та недолік вологи, проросли й дали врожай. З тих давніх пір жителі Китаю добре освоїли всі корисні властивості цієї рослини, навчившись робити з нього кашу, хліб, різні напої, в тому числі алкогольні, локшину.
Особливий вид продукту із зерен цієї рослини — гречаний чай Ку Цяо.
Татарська гречка (Fagopýrum tatáricum) є одним з представників роду Гречки, куди входить і звична нам з дитинства гречка — гречка посівна.
Це трав'яниста однорічна рослина, висотою в середньому близько 1 м. Світло-зелене листя мають сердцевидно-трикутну форму, жовтувато-зелені дрібні квітки рослини ледь помітні, і, що цікаво, — не мають запаху. На відміну від посівної гречки, ця рослина самозапилюється. Плоди її — дрібні сірі горішки в формі тригранника — трохи схожі на насіння нашої гречки.
В Україні гречку татарську вважають бур'яном, який заважає обробітку звичайної гречки, а про її використання в їжу мало говорять. У Китаї, Кореї, Японії, навпаки, високо цінують корисні властивості цієї рослини та використовують практично всі її частини, в тому числі стебла, листя, квіти, насіння. Традиційно татарську гречку, як культурну рослину, вирощують в південно-західних провінціях Китаю, в гірських районах Гімалаїв, в східному Тибеті. Гречка татарська добре себе почуває на висоті 900 - 4500 метрів над рівнем моря. Це морозостійка та невибаглива рослина, можливо, саме завдяки цьому в ній сконцентрувалася така неймовірна кількість корисних властивостей.
Сьогодні користь цього чаю оцінили в багатьох країнах світу. Його виробляють в країнах Європи (Швеції, Люксембурзі, Угорщині, Італії), а також в Північній і Південній Америці.
Технологія заварювання гречаного чаю Ку Цяо була розроблена приблизно в VII столітті, за часів династії Тан. Цей прозорий напій теплого жовтого кольору володіє дивовижним смаком. Аромат чаю на диво насичений — основний його компонент — солодковий. Багато хто порівнює смак чаю Ку Цяо зі смаком випічки з горіхами або свіжого вівсяного печива, кажучи про те, що до такого чаю вже нема що додати в вигляді "закуски".
Для заварювання використовують просіяне насіння. Є варіанти використання гранульованого чаю. Для заварювання можна використовувати чашку, френч-прес, чайник для заварювання або традиційну китайську посудину — гайвань.
Пропорція чаю — 1-2 чайні ложки на 250 мл. води. Чай заливається гарячою водою (температура 90-95 ° C) і настоюється від двох до п'яти хвилин. Як і зелений чай, чай з гречки можна заварювати до 3-х разів. При цьому колір напою змінюється від жовтого до бурштинового і смак відкриває свої різні відтінки.
Чай краще вживати після їжі, оскільки випитий натщесерце, він підсилює почуття голоду. Фахівці рекомендують вживати чай з гречки курсами, як будь-який терапевтичний засіб. Для досягнення ефекту можна випивати по 2-3 чашки в день протягом місяця, потім зробити таку ж за тривалістю перерву і повторити курс.
При лікуванні конкретних захворювань, наприклад, діабету, варто вибрати індивідуальний режим застосування. Тим, хто просто любить цей напій, можна вживати його за настроєм і бажанням.