Категорії

Корисні властивості та склад гречаного чаю Ку Цяо

Корисні властивості гречаного чаю Ку Цяо з татарської гречки спонукали дослідників з різних країн світу до ретельного дослідження цього продукту. В результаті були виявлені такі різноманітні корисні якості, що, мабуть, його можна назвати універсальним лікувальним і профілактичним продуктом.

Чай Ку Цяо — унікальне поєднання корисного та приємного

Основні виявлені компоненти насіння гречки татарської:

 • повільні вуглеводи;
 • білки, в тому числі аргінін;
 • ненасичені жирні кислоти, ліпіди;
 • флавоноїди (рутин, кверцетин та ізокверцетин, всього 26 флавоноїдів);
 • фенольні сполуки (13 видів кислот);
 • вітаміни (В1, В2, В6, Е, С, РР);
 • мікроелементи (в тому числі: магній, мідь, залізо, калій, цинк, селен, ванадій).

Чай з татарської гречки слід застосовувати з обережністю тим, у кого спостерігається швидке згортання крові, а також в період загострення шлунково-кишкових захворювань.

13 фактів про корисні властивості гречаного чаю

 1. Зміцнення імунітету і захист від шкідливого впливу навколишнього середовища. Антиоксидантними властивостями Ку Цяо наділяють такі мікроелементи як кверцетин і рутин. Крім того, японські вчені відкрили в паростках татарської гречки рідкісний елемент з антиоксидантними властивостями — антоціан. Людський організм не здатний його накопичити самостійно, а вживання чаю Ку Цяо виправляє його недолік.
 2. Профілактика впливу шкідливих бактерій, вірусів та інших паразитів. Флавоноїди та кислоти насіння гречки, а також рідкісне природне поєднання D-фагомін, мають високу здатність боротися з бактеріями і вірусами. Дослідження підтвердили ефект в лікуванні кишкової та сінної паличок, стафілококу.
 3. Лікування цукрового діабету I та II типу. Гречка татарська, в тому числі і її насіння, це продукт з низьким глікемічним індексом. Дослідження підтвердили, що вживання чаю з насіння гречки татарської знижує рівень цукру в крові.
 4. Профілактика атеросклерозу. У насінні гречки міститься багато харчових волокон з целюлозою, які не тільки знижують рівень всмоктування холестерину, але й прискорюють його виведення з крові. Експериментальним шляхом було доведено, що ефективність компонентів цієї рослини в зниженні холестерину вища, ніж в зернах рису чи пшениці.
 5. Зміцнення судин і покращення складу крові. Завдяки рідкісній високій концентрації рутина в насінні татарської гречки, вживання чаю Ку Цяо сприяє зміцненню кровоносних судин. Також виявлені корисні властивості Ку Цяо — зниження рівня мієлопероксидази, концентрація якої, є передвісником інфаркту або інсульту та підвищення згортання крові. А такі елементи чаю, як залізо, мідь і вітамін С підтримують хороший рівень гемоглобіну, допомагаючи справлятися з анемією, тим самим зміцнюючи здоров'я.
 6. Лікування гіпертонії. Рутин, який містить насіння гречки, також сприяє зниженню кров'яного тиску. Напій Ку Цяо добре зарекомендував себе при вживанні після перенесеного інфаркту міокарда та при ішемічній хворобі.
 7. Профілактика онкологічних захворювань. Китайські фармацевти виявили в насінні гречки татарської білок TBWSP31, який допомагає організму в боротьбі зі злоякісними клітинами, не пошкоджуючи при цьому доброякісні, що часто спостерігається при використанні штучних препаратів.
 8. Захист печінки, нирок та нормалізація роботи кишечника. Ферулова кислота, рутин і протеїн, що входять до складу гречаного чаю, сприяють очищенню печінки й запобігають утворенню жовчних каменів. Вітаміни В1, В2, В6 сприяють роботі шлунково-кишкового тракту, а клітковина допомагає вивести токсини, шлаки, покращує метаболізм. Експериментальним шляхом вчені Японії виявили здатність компонентів чаю сповільнювати процес розвитку ниркової недостатності та полегшувати симптоми гастриту.
 9. Зниження ваги. Гіполіпідемічну дію чаю Ку Цяо знижує рівень ліпідів (жирів). Крім того, цей унікальний чай містить всього 2 ккал на 250 мл. рідини і смак його не вимагає додавання цукру. Завдяки здатності чаю довго утримувати почуття ситості, він є прекрасним продуктом під час дієт.
 10. Підвищення загального тонусу організму, покращення пам'яті. Гречка татарська і чай з її насіння рекомендуються для зниження стресу, втоми, підвищеної тривожності, головних болів. Дослідники Нової Зеландії виявили позитивний вплив чаю на активність роботи головного мозку, покращення його пізнавальних функцій.
 11. Користь при вагітності. Гречаний чай Ку Цяо допомагає впоратися з токсикозом, нервовим станом, підтримати необхідний рівень гемоглобіну майбутньої мами і дати майбутній дитині, необхідні для його розвитку, мікроелементи та вітаміни.
 12. Покращення репродуктивної функції. Ку Цяо відноситься до числа афродизіаків і дуже рекомендується чоловікам, оскільки покращує потенцію, підвищує якість сперми та активність сперматозоїдів. А у жінок підвищує лібідо.
 13. Підтримка молодості і краси. Корисні властивості татарської гречки подовжують молодість клітин, сприяють зміцненню волосся, поліпшення еластичності шкіри та її кольору.
Ви можете придбати