"Матча" або "маття" - вишуканий і чудовий порошковий японський зелений чай, що в перекладі означає "розтертий чай". Хоча напій і називають японським, він був створений на території Китаю. До Японії його привезли Дзен буддисти. Завдяки їм звичайне чаювання перетворилося на справжню церемонію. На батьківщині про чай з часом забули, але в Японії він стрімко набирав популярності. У період з 14 по 16 століття церемоніальний матча був у будинку кожної благородної сім'ї. Сьогодні напій став невід'ємним елементом культури Японії.
Різниця між класичним та церемоніальним матча
Справжній елітний чай матча, відрізняється елегантними смаковими нотками та тонким ароматом, власне, як і дороге вино. Готується напій з молоком, але в невеликій кількості або з водою. Використовувати церемоніальний матча найвищої якості як кулінарний інгредієнт – неприпустимо.
Також вони відрізняються у плані виробництва:
-
урожай – церемоніальний матча виготовляється виключно з листочків найвищої якості літнього та весняного складання. Чаї для кулінарії виготовляються з другосортної сировини;
- сировина – церемоніальний матча створений з молодих, солодких та м'яких листочків, які ростуть на верхівці куща, а звичайні – з нижніх листочків;
- фільтрація – у церемоніальному матча знаходиться найсолодша та м'яка частина, а не жорсткі «стебла», які нерідко є у кулінарних складах;
- подрібнення – церемоніальну сировину повільно та ретельно розтирають на гранітних млинах, на мінімальних оборотах. Тому процес трудомісткий та довгий. Наприклад, 30 г чаю одержують за 1 годину безперервного перетирання листя. Звичайні чаї подрібнюються в автоматизованих, обладнаних металевими кульками в машинах на великих швидкостях.
Саме ці фактори відрізняють кулінарний та церемоніальний матча. Але, не можна сказати, що один вид поганий, а другий добрий. Просто вони виготовлені для різних цілей.
Насичений глибокий смак матча Yamato
Якщо ви хочете відчути неймовірний смаковий та ароматний «букет» благородного елітного напою, тоді вам точно варто спробувати і купити церемоніальний матча. Він має глибокий і виразний смак. Є легкі «нотки» солодкості та терпкості. Всю цю феєрію вишукано доповнює присмак, що нагадує поєднання гарбузового насіння, добірних сухофруктів та горіхів.
Щоб коротко охарактеризувати японський чай матча, потрібно використовувати лише кілька невеликих, але таких значних слів – відтінкова насолода, терпкість, велика кількість корисних мікроелементів, фрукти та легкі спеції. Пам'ятайте, чай матча не заварюється, як інші зелені чаї, він збивається бамбуковим вінчиком у піну.